Malta – raj dla bukmacherów?

Z czym się kojarzy Malta? Zabytki, Gra o Tron, Gladiator, morze, słońce, koty – skojarzeń jest wiele. Są jednak cechy, które wyróżniają ten niewielki kraj szczególnie. Mowa oczywiście o przejrzystym prawie oraz korzystnym opodatkowaniu obywateli oraz podmiotów gospodarczych. Ma to swoje odzwierciedlenie między innymi w przypadku branży hazardowej. Jakie? Poniżej znajduje się garść najciekawszych faktów.

Czy paszport na Malcie jest potrzebny?

Wielu z was zastanawia się czy paszport na Malcie jest potrzebny, czy może wystarczy tylko dowód osobisty. Przed każdą podróżą warto poświęcić kilka chwil na to, aby praktycznie się do niej przygotować. Kluczową rolę odgrywają tutaj dokumenty bez których w niektórych krajach nie moglibyśmy przekroczyć granicy. Jak to jest w przypadku Malty?

Jak dotrzeć na Maltę?

Życie na Malcie życiem na Malcie, ale jak tu dotrzeć? Bezproblemowo. Chociaż Malta oddalona jest od Polski o ponad 2700 km drogą lądową według niezastąpionego Google Maps, to tej urokliwej wyspy nie można nazwać żadnym końcem świata – nawet jeżeli ktoś boi się latać. Nie zmienia to faktu, że jak można się domyślać, transport powietrzny […]

Komunikacja miejska na Malcie

Niezwykle rzadko zdarzają się dni, kiedy doceniam Polskę. Głównie dzieje się tak wtedy kiedy wsiadam do autobusu na Malcie. Polska wtedy jawi mi się jako raj, więc jeśli przyjdzie wam do głowy ponarzekać na polski transport publiczny, zastanówcie się dwa razy – dla mnie komunikacja miejska na Malcie to koszmar. 

Wyspa kotów – Malta rajem dla kociarzy

Ludzie dzielą się na dwie grupy – kociarzy i psiarzy. I tak jak ja należę do obozu miłośników psów, tak Maltańczycy kochają koty, które żyją tu praktycznie wszędzie. Malta to wyspa kotów, które panują tu niepodzielnie i praktycznie niczego się nie boją.

Temperatura na Malcie. Czy faktycznie jest tam ciepło i słonecznie przez cały rok?

Bez względu na to, czy wybieracie się na wyspę w celach turystycznych, czy planujecie przeprowadzkę, pierwszą myślą jest to, jaki panuje tu klimat i czy rzeczywiście jest tak cudownie, jak opisują to turystyczne broszury. I nie ma się czemu dziwić, bo temperatura na Malcie uznawana jest za jedną z przyjemniejszych w tej części Europy. 

Język urzędowy Malty. Z kim i jak się dogadacie?

Sporo osób zastanawia się, jakim językiem mówi się na Malcie – to przecież archipelag wysp. Stąd rozważania, czy mogłaby wytworzyć osobny język na potrzeby własnej społeczności, czy może jednak jej mieszkańcy posługują się innym językiem narodowym. Odpowiedź to tak i tak, bo język urzędowy Malty to nie tylko angielski. 

Ceny na Malcie czyli “pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to…”

To znane porzekadło wyciągnięte żywcem z polskiej komedii o zbliżonym tytule, zdradza moje pierwotne intencje. Może nie tyle, że inspirowałem się pragmatyzmem jego bohaterów, ale z pewnością kwestie materialne miały ogromny wpływ na przeprowadzkę.